chwilowka

W piątek, 6 lutego, Alumni Roku I wraz z Księdzem Rektorem Pawłem Rabczyńskim udali się do Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku. Jednym z celów łosiery było zwiedzanie głównego kościoła na Warmii oraz przybliżenie historii diecezji i odwiedzanego obiektu. W niezwykły i szczegółowy sposób Pan Zakrystianin Tadeusz pokazał nam wnętrze Bazyliki, które oczarowało każdego z nas. Przedstawiona nam historia pozwoliła na chwilę zatopić się w obłokach wyobraźni i prześledzić jakże fascynującą przeszłość.

Innym  wyjątkowym punktem dnia było zwiedzanie fromborskiego Muzeum Mikołaja Kopernika. Jak co roku, w spektakularnym stylu Pani Kustosz Jagoda Semków oprowadzała seminarzystów  po muzealnych ekspozycjach. Mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej Fides-Ratio-Ars, dotyczącej skarbów Warmii i Mazur, jak również witryn poświęconych Mikołajowi Kopernikowi, kanonikowi warmińskiemu.

Kulminacyjnym  punktem dnia było wejście na Wieżę Radziejowskiego fromborskiego zamku. Widok panoramy miasta wprawia w osłupienie każdego przybywającego turystę. Również i nas, kleryków piękno krajobrazu nie oszczędziło. Zalew Wiślany, otaczający miasto las, wszechobecna cisza sprawiły, że Frombork na zawsze zapisze się w naszych sercach.