chwilowka

Dnia 2 kwietnia, nasza wspólnota seminaryjna udała się do konkatedry św. Jakuba na Mszę Krzyżma, która rozpoczęła się o godzinie 10:00. Eucharystii przewodniczył ksiądz arcybiskup Wojciech Ziemba metropolita warmiński. Byli również obecni ksiądz arcybiskup Józef Górzyński, ksiądz arcybiskup senior Edmund Piszcz, jak również ksiądz biskup senior Julian Wojtkowski. 

W imieniu licznie przybyłego duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego życzenia księdzu arcybiskupowi metropolicie i pozostałym pasterzom złożył  o. dr Aleksander Jacyniak, proboszcz i rektor sanktuarium w Świętej Lipce. Następnie uczynili to alumni „Hosianum” i przedstawiciele liturgicznej służby ołtarza. W homilii ksiądz arcybiskup nawoływał do modlitwy za kapłanów. Podczas Mszy Krzyżma prezbiterzy odnowili przyrzeczenia kapłańskie, jak również zostało poświęcone krzyżmo i olej chorych, które będą używane przy udzielaniu sakramentów.

 

Nie tylko w Wielki Czwartek, ale przez cały rok pamiętajmy w modlitwach o kapłanach. Módlmy się także o nowe, godne i liczne powołania kapłańskie.