chwilowka

Po ostatnim wyjeździe do Pelplina, kolejnym naszym rywalem w Mistrzostwach Polski w siatkówce byli klerycy Gdańskiego  Seminarium Duchownego. Tym razem mecz odbył się na naszym „terenie”. Całą drużynę z ich księdzem prorektorem Krzysztofem Szerszeniem przywitaliśmy w murach Hosianum w czwartek, 31 marca. Był czas na wspólną modlitwę,  obiad, zwiedzanie naszego seminarium, ale  nasze myśli i tak biegły ku sali.

Po porządnej rozgrzewce, słowach księdza rektora na początek i modlitwie o Boże błogosławieństwo rozpoczął się sportowy bój. Dosłownie bój, bo w każdym secie walka była zażarta, żadna drużyna nie odpuszczała i co chwilę dochodziło do wymian.  Każdy punkt trzeba było sobie mocno wypracować, a zbliżanie się do upragnionego 25 „oczka” momentami mocno się wydłużało. Ostatecznie, po ogromnych emocjach nasza drużyna Hosianum wygrała 3:1. Trzy zdobyte punkty stały się dla nas przepustką na majowe finały.

Kolejny raz mieliśmy okazję do wspólnej integracji z alumnami innego seminarium, poznaliśmy nowych ludzi, z którymi dzielimy pasję i drogę powołania, co we wspaniały sposób uzupełnia tok naszej formacji i powoduje, że staje się ona bogatsza.