chwilowka

Z takim hasłem na ustach nasza wspólnota seminaryjna wyruszyła na obchody 1050 rocznicy chrztu Polski do Poznania. 15 kwietnia o godzinie 6:00 wszyscy zajęli miejsca w autokarze, aby razem z innymi Polakami uczestniczyć w tak ważnych uroczystościach dla naszego narodu. Pierwszym punktem, jaki był w programie naszej wycieczki, była osada w Biskupinie. Z każdą godziną było ciekawiej.

 Piątkowym celem była dawna stolica Polski, czyli Gniezno. Po zakwaterowaniu w hotelu Adalbertus, przyszedł czas na zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej. Oprócz samego zwiedzania wszyscy uczestniczyli w najważniejszym wydarzeniu jaki w tym dniu był przewidziany, czyli mszy świętej. Po zakończonej eucharystii, klerycy wraz z moderatorami udali się do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Po zwiedzeniu tego pięknego budynku przyszedł czas  na spotkanie z Księdzem Abp. Józefem Kowalczykiem, dzięki którego uprzejmości wspólnota Hosianum mogła zamieszkać w centrum Gniezna.

Następnego dnia w drodze do Poznania, autokar wiozący wspólnotę WSD Hosianum zatrzymał się w Lednicy, aby każdy mógł się pomodlić nad grobem wielkiego Polaka jakim był o. Jan Góra. W godzinach przedpołudniowych wszyscy zgromadzili się na INEA Stadion w Poznaniu, aby tam dziękować Panu Bogu za chrzest, który miał miejsce 1050 lat temu. Przed eucharystią, odbyła się koronka do Bożego Miłosierdzia, prowadzona przez pana Jana Budziaszka. Wszyscy zgromadzeni na stadionie wspólnie przyjęli Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. O godzinie 14:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył Legat papieski Kard. Pietro Parolin. Ostatnim punktem programu był musical Jesus Christ Superstar, który dla miłośników muzyki był wyborną ucztą. Cała wspólnota seminaryjna powróciła do Olsztyna z radością w sercach z powodu możliwości uczestniczenia w tak ważnych dla Polaków wydarzeniach.