chwilowka

Kolejny Dzień Wdzięczności – Dzień Otwartych Drzwi w „Hosianum” już za nami. W tym roku świętowaliśmy 30 kwietnia, zamiast tradycyjnego 2 maja, jednakże mimo zmienionej daty mogliśmy się cieszyć ogromną frekwencją. Był to dzień pełen wrażeń, emocji i wielu atrakcji. Jest on wyrazem podziękowań, które składamy Panu Bogu za nasze seminarium oraz za nowe powołania kapłańskie. Tego dnia dziękujemy również za wszelką pomoc, którą otrzymujemy od naszych Dobroczyńców, zarówno modlitewną jak i materialną.

Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele seminaryjnym, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Edmund Piszcz. W czasie, gdy dzieci i młodzież przygotowywały się do zawodów, pozostali uczestnicy mogli wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu naszych kleryków. W tym roku tematem koncertu była muzyka filmowa i klasyczna. Kolejnym punktem przygotowanym dla osób niebiorących udziału w zawodach był spektakl „The Bible Show” w wykonaniu agendy teatralnej naszego seminarium. Ukoronowaniem Dnia Wdzięczności było nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po którym odbył się uwielbieniowy koncert zespołu „Soli Deo Gloria”.

Przenieśmy się teraz do świata sportu. Podobnie jak w ubiegłych latach największym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki piłkarskie. Setki młodych zawodników zmierzyło się ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Jednak piłka nożna to nie wszystko, jak zwykle znalazło się wielu chętnych do gry w tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się również e-sport. Zorganizowany został już V Turniej Mistrza Kierownicy w grze Need For Speed: Underground 2.

W międzyczasie odbywała się również gra terenowa, podczas której uczestnicy musieli zdobywać odpowiedzi na pytania, dotyczące naszego seminarium. Chętni mogli spróbować jazdy na koniu, a zgłodniali zjeść naszą słynną kiełbasę z grilla „hozjankę” oraz watę cukrową. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również animacje prowadzone przez naszych wodzirejów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Dnia Wdzięczności. Bardzo nas cieszy zwiększająca się z roku na rok liczba chętnych, którzy chcą razem z nami dziękować Bogu za nasze seminarium. To dla Was i dzięki Wam chcemy to wszystko organizować. Nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć tylko - Zapraszamy za rok!