chwilowka

Żadne spotkanie nie jest obojętne, jednak to jest jakieś wyjątkowe. Dlaczego? Bo z ludźmi bardzo bliskimi – z przyjaciółmi. 8 stycznia naszą wspólnotę odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół „Hosianum”. Tym co nas łączy jest modlitwa. Nasi przyjaciele zanoszą prośby do Boga, zarówno o nowe powołania jak i już obecne, my odwzajemniamy się im tym samym, w każdy czwartek modląc się za nich zarówno podczas Mszy świętej jak i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Skoro łączy nas modlitwa, nie mogliśmy rozpocząć naszego spotkania inaczej, jak tylko wspólną Eucharystią. Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała, zjedliśmy obiad oraz zasiedliśmy do kawy, aby porozmawiać i lepiej się poznać. Była to też doskonała okazja do podsumowania poprzedniego roku, zapowiedzenia przyszłych wydarzeń oraz podziękowania członkom Stowarzyszenia - uczynili to nasi przełożeni – Ksiądz Rektor oraz Ksiądz Wicerektor.

W okresie świątecznym nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego kolędowania, dlatego też na koniec przenieśliśmy się do kościoła seminaryjnego, aby razem z zespołem Soli Deo Gloria uczcić wcielenie Syna Bożego. Dziękujemy serdecznie członkom Stowarzyszenia za ich modlitwy, ofiary oraz przemiłe spotkania, nie tylko w seminarium, ale również w parafiach i oczywiście zapraszamy za rok!