chwilowka

Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie seminaryjnej odbyły się jak każdego roku w pierwszych dniach Okresu Przygotowania Paschalnego, tj. od 2 do 4 marca. W tym roku poprowadził je ks. Paweł Łobaczewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Ks. Paweł Łobaczewski z wykształcenia jest też psychologiem. Sprawował funkcję rektora w Zielonogórsko – Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Zaangażowany jest również w działalność Ruchu Odnowy w Duchu Świętym i Nową Ewangelizację.

Przez cały czas ćwiczeń duchowych towarzyszył nam św. Piotr. Medytując fragmenty Ewangelii z jego szczególnym udziałem, sami przypatrywaliśmy się swojemu powołaniu i naszej relacji z Jezusem. Mimo, że już wielokrotnie zatrzymywaliśmy się nad tymi perykopami, Duch Święty poprowadził nas w nowy, zaskakujący sposób. Ksiądz Rekolekcjonista wygłosił do nas również kilka ciekawych konferencji, poruszających tematy formacji ludzkiej, duchowej i duszpasterskiej. Ostatniego dnia tego szczególnego czasu miała miejsce modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne ze zranień i braków jakie doświadczyliśmy w życiu, a których konsekwencje nie pozwalały nam w sposób całkowity żyć wolnością dzieci Bożych.

Był to owocny czas. Wielu z nas nawet nie przewidywało jak wielkie dzieła przygotował dla nas Bóg. Śmiało możemy powiedzieć, że hojność Boga okazała się niebywała!