Dokładnie 25 lat temu, 25 marca 1992 roku Ojciec Święty Jan Paweł II bullą „Totus Tuus Poloniae Populus” dokonał zmian administracyjnych w Kościele w Polce. Powstały tego dnia m.in. diecezje elbląska i ełcka, zaś diecezja warmińska została podniesiona do rangi archidiecezji. W związku z tym wydarzeniem Koło Naukowe Teologów-Ekumenistów działające na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którego to członkami są alumni naszego Seminarium, zorganizowało panel studencki poświęcony właśnie temu wydarzeniu.

Alumni wygłosili następujące prelekcje:

1. al. Grzegorz Antczak- „Kościoły katedralne i konkatedralne Metropolii Warmińskiej.”

2. al. Daniel Bojarski- „Wybrane sanktuaria Archidiecezji Warmińskiej.”

3. al. Maciej Ćwikliński- „Ewangelizacja Archidiecezji Warmińskiej i peregrynacja obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.”

4. al. Jan Fieducik- „Ruch Światło- Życie w Archidiecezji Warmińskiej w latach 1992- 2017.”

5. al. Karol Gawryś- „Duszpasterstwo młodzieży w Archidiecezji Warmińskiej 25 lat od jej utworzenia.”

6. al. Daniel Jaśkiewicz- „Życiorysy Metropolitów Warmińskich.”

7. al. Piotr Olszewski- „Powstanie i działalność Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie.”

8. al. Sławomir Sokołowski- „Archidiecezja Warmińska w liczbach: lata 1992- 2017.”

9. al. Szymon Wawrzyńczak- „Paliusz metropolitalny na Warmii historycznie i współcześnie.”

Jak podkreśliła Prodziekan naszego Wydziału Pani prof. dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, obecna na konferencji, młodzi prelegenci prezentowali bardzo wysoki poziom, zarówno pod względem merytorycznym przygotowanych prac, jak i sposobu ich przedstawienia. Było to pierwsze forum studenckie zorganizowane prze Koło, ale na pewno nie ostatnie.