W sobotę, 26 maja 2018 r., o godz. 10.00, JE Ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński udzielił w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie święceń prezbiteratu 6 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Święcenia przyjęli: dn Szymon Gut (pochodzący z parafii Szczytno, Chrystusa Króla), dn Łukasz Kieca (Pasłek, bł. Jerzego Matulewicza), dn Michał Piotrowski (Lidzbark Warmiński, św. Ap. Piotra i Pawła), dn Eryk Sienkiewicz (Olsztyn, Chrystusa Odkupiciela Człowieka), dn Andrzej Stankiewicz (Pieszkowo), dn Daniel Kamil Szczech (Olsztyn, NSPJ).

Diakoni do przyjęcia święceń przygotowywali się przez pięciodniowe rekolekcje w Gietrzwałdzie. Od 1 lipca rozpoczną posługę w parafiach naszej Archidiecezji, gdzie będą sprawowali sakramenty, prowadzili wspólnoty i pełnili opiekę pasterską nad powierzonym sobie ludem.

Nowym księżom życzymy, aby podczas swojej posługi zawsze czerpali wzór z Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Na zakończenie Mszy święceń Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński skierował neoprezbiterów do pracy duszpasterskiej w następujących parafiach:

ks. Szymon Gut - parafia MB Fatimskiej w Olsztynie

ks. Łukasz Kieca - parafia św. Jerzego w Kętrzynie

ks. Michał Piotrowski - parafia św. Jakuba w Olsztynie

ks. Eryk Sienkiewicz - parafia Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

ks. Andrzej Stankiewicz - parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ks. Daniel Kamil Szczech - parafia Wniebowzięcia NMP w Szczytnie