W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku alumni naszego Seminarium wraz z Księdzem Rektorem i studentką teologii poprowadzili Adwentowy Dzień Skupienia dla uczniów Zespołu Szkół Salezjańskich im. Św. Dominika Savio w Ostródzie w ramach współpracy Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmiński-Mazurskiego ze szkołą. Uczniowie przeżywali ten dzień pod hasłem „Twoja historia, twoje życie, twój wybór”, dlatego klerycy roku V i pani Agata animowali zajęcia dla uczniów poszczególnych grup wiekowych, mając na uwadze tematykę powołania i odkrywania sposobów realizacji drogi do świętości chrześcijanina.

Ks. Rektor Hubert Tryk poprowadził nabożeństwa pokutne oraz wygłosił homilię dla starszych i młodszych uczniów, wprowadzając ich w radosny czas oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło także miejsca dla naszego seminaryjnego zespołu Soli Deo Gloria, który animował muzycznie prawie wszystkie punkty tegorocznego salezjańskiego dnia skupienia.

al. Sławomir Sokołowski