chwilowka

19 marca w naszej wspólnocie seminaryjnej obchodziliśmy Uroczystość św. Józefa. To bardzo ważny święty choć z kart Biblii wywnioskować można, że żyjący w cieniu Jezusa - niewątpliwie jest to wyjątkowy wzór męskości. Ponadto, jeśli ktoś zastanawiał się nad tym, czym jest wierność, to właśnie postać św. Józef  utożsamiana jest przede wszystkim z autentycznym świadkiem wiary, który w pełnym posłuszeństwie oddał się powierzonej mu przez Boga misji.

Jesteśmy radośni potrójnie, gdyż można powiedzieć, że świętowaliśmy potrójnie. Oprócz tego, że św. Józef jest patronem naszego seminarium Hosianum, to swoje święto obchodzili również nasi pasterze:

abp Józef Górzyński - Metropolita Warmiński i nasz absolwent, prymas senior Polski abp Józef Kowalczyk. Uśmiech na naszych twarzach był spowodowany zwłaszcza fizyczną obecnością prymasa seniora. 

 


Abp Józef Kowalczyk celebrował dla nas w tym dniu Najświętszą Ofiarę, wygłosił homilię oraz przewodniczył procesji do figury św. Józefa, aby tam wraz z nami zawierzyć wspólnotę pod opiekę św. Józefowi. Jesteśmy przeświadczeni o tym, że św. Józef wyprasza nam wiele łask, a jego wstawiennictwo nieustannie pomaga nam właściwie rozeznawać swoje powołanie i odważnie kroczyć ku kapłaństwu Chrystusowemu - na służbę ludziom i Bogu.

 

al. Karol Gawryś