chwilowka

 

 

Ksiądz  Rektor Hubert Tryk i ksiądz Wicerektor Wojciech Kotowicz podczas wizyty w Rzymie modlili się za wspólnotę naszego Seminarium i polecali sprawę powołań przy grobie św. Jana Pawła II.

 

Tydzień misyjny jest wyjątkowym okresem w ciągu roku. Cały Kościół intensywnie modli się wtedy, za wszystkie osoby związane z misjami, od ludzi bezpośrednio zaangażowanych w głoszenie ewangelii, po tych, którzy jeszcze o Chrystusie nic nie słyszeli. W naszej wspólnocie seminaryjnej, również pamiętamy o tych ważnych intencjach i polecamy je Bogu, szczególnie podczas nabożeństwa misyjnego.

W środę 10 października już po raz kolejny naszą wspólnotę seminaryjną odwiedziły Matki Duchowe. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą Święta pod przewodnictwem ks. rektora Huberta Tryka. Po liturgii nastąpił czas na kolację oraz spotkanie przy słodkim poczęstunku, a całość zwieńczyliśmy modlitwą różańcową i apelem jasnogórskim.

W poniedziałek 08 października naszą wspólnotę odwiedziły siostry ze zgromadzenia Pobożnych Uczennic Boskiego Mistrza. Mieliśmy zaszczyt gościć siostry z domu zakonnego w Olsztynie wraz z Matką Generalną S. Micaellą Monetti i radną generalną S. Clementine Kazadi. Matka Generalna przybliżyła nam główną misję zakonu, która opiera się w dużej mierze na służbie Jezusowi Eucharystycznemu oraz wspieraniu swoją gorliwą modlitwą wszystkich kapłanów.

7 października w Warszawie działy się wielkie rzeczy. Około 40 tysięcy młodych ludzi wraz z 600 księżmi przekroczyło bramy Stadionu Narodowego, żeby wspólnie modlić się i dzielić wiarą. Inicjatywa „Stadion Młodych” spotkała się z szerokim odbiorem w całej Polsce o czym świadczą przywożące pielgrzymów autokary z rejestracjami z całego kraju. Była to wspaniała okazja do tego, żeby zobaczyć jak rzeczywiście prezentuje się „młody Kościół” w Polsce. Ile w nim energii i zapału. Organizatorzy zapewnili masę atrakcji takich jak koncerty, konferencje, czy pokazy artystyczne, a wszystko to na wysokim i bardzo efektownym poziomie.