chwilowka

7 października w Warszawie działy się wielkie rzeczy. Około 40 tysięcy młodych ludzi wraz z 600 księżmi przekroczyło bramy Stadionu Narodowego, żeby wspólnie modlić się i dzielić wiarą. Inicjatywa „Stadion Młodych” spotkała się z szerokim odbiorem w całej Polsce o czym świadczą przywożące pielgrzymów autokary z rejestracjami z całego kraju. Była to wspaniała okazja do tego, żeby zobaczyć jak rzeczywiście prezentuje się „młody Kościół” w Polsce. Ile w nim energii i zapału. Organizatorzy zapewnili masę atrakcji takich jak koncerty, konferencje, czy pokazy artystyczne, a wszystko to na wysokim i bardzo efektownym poziomie.

27 września uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył JE. Ks. Abp Józef Górzyński rozpoczęliśmy 453. rok formacji w „Hosianum”. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez 4-dniowe rekolekcje, które poprowadził ks. Piotr Sroga – proboszcz parafii Bł. Doroty z Mątów w Dorotowie. Podczas liturgii bracia z roku V poprzez obrzęd kandydatury rozpoczęli bezpośredni okres przygotowania do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu i prezbiteratu. Alumn roku III  po raz pierwszy przywdział strój duchowny, a klerycy roku I złożyli przed Kościołem uroczyste wyznanie wiary.

 

W sobotę, 26 maja 2018 r., o godz. 10.00, JE Ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński udzielił w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie święceń prezbiteratu 6 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Święcenia przyjęli: dn Szymon Gut (pochodzący z parafii Szczytno, Chrystusa Króla), dn Łukasz Kieca (Pasłek, bł. Jerzego Matulewicza), dn Michał Piotrowski (Lidzbark Warmiński, św. Ap. Piotra i Pawła), dn Eryk Sienkiewicz (Olsztyn, Chrystusa Odkupiciela Człowieka), dn Andrzej Stankiewicz (Pieszkowo), dn Daniel Kamil Szczech (Olsztyn, NSPJ).

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 19 maja o godz. 12:00 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 4 akolitów naszego Seminarium przyjęło święcenia w stopniu diakonatu z rąk JE Ks. Bpa Janusza Ostrowskiego. Alumni, którzy zostali wyświęceni to: Piotr Kuciński (pochodzący z parafii Dywity), Kamil Podlaszuk (Korsze), Mateusz Stanisław Pstrągowski (Henrykowo), Szymon Krzysztof Wawrzyńczak (Dobre Miasto, Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych).