chwilowka

Dziś, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 3 czerwca 2016 r., w samo południe, Ksiądz Arcybiskup Koadiutor Józef Górzyński udzielił w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie święceń diakonatu 6. akolitom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Święcenia przyjęli: Łukasz Brudzeński (pochodzący z parafii Bezledy); Dawid Hulecki (Iława, św. Andrzeja Boboli); Kamil Jan Młyński (Ostróda, św. Ojca Pio); Piotr Krzysztof Paga (Wąbrzeźno, Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza); Mateusz Spakowski (Lubomino); Paweł Jakub Szumowski (Biskupiec, bł. Karoliny Kózkówny).

Piękną, trwającą już kilkadziesiąt lat tradycją jest to, że 1 maja, w dzień wspomnienia św. Józefa Robotnika – patrona Polskiej Prowincji Księży Werbistów, całą wspólnotą udajemy się do Pieniężna, aby odwiedzić naszych braci w powołaniu z Misyjnego Seminarium Duchownego. W tym roku było nas jednak znacznie więcej, ponieważ pojawili się również alumni i przełożeni z seminarium ełckiego i bydgoskiego.

Kolejny Dzień Wdzięczności – Dzień Otwartych Drzwi w „Hosianum” już za nami. W tym roku świętowaliśmy 30 kwietnia, zamiast tradycyjnego 2 maja, jednakże mimo zmienionej daty mogliśmy się cieszyć ogromną frekwencją. Był to dzień pełen wrażeń, emocji i wielu atrakcji. Jest on wyrazem podziękowań, które składamy Panu Bogu za nasze seminarium oraz za nowe powołania kapłańskie. Tego dnia dziękujemy również za wszelką pomoc, którą otrzymujemy od naszych Dobroczyńców, zarówno modlitewną jak i materialną.

Z takim hasłem na ustach nasza wspólnota seminaryjna wyruszyła na obchody 1050 rocznicy chrztu Polski do Poznania. 15 kwietnia o godzinie 6:00 wszyscy zajęli miejsca w autokarze, aby razem z innymi Polakami uczestniczyć w tak ważnych uroczystościach dla naszego narodu. Pierwszym punktem, jaki był w programie naszej wycieczki, była osada w Biskupinie. Z każdą godziną było ciekawiej.

Po ostatnim wyjeździe do Pelplina, kolejnym naszym rywalem w Mistrzostwach Polski w siatkówce byli klerycy Gdańskiego  Seminarium Duchownego. Tym razem mecz odbył się na naszym „terenie”. Całą drużynę z ich księdzem prorektorem Krzysztofem Szerszeniem przywitaliśmy w murach Hosianum w czwartek, 31 marca. Był czas na wspólną modlitwę,  obiad, zwiedzanie naszego seminarium, ale  nasze myśli i tak biegły ku sali.