chwilowka

26 lutego udaliśmy się do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej w Głotowie, na którego terenie znajduje się Kalwaria Warmińska. Po przywitaniu przez Ks. dra Marka Proszka – kustosza głotowskiego sanktuarium rozpoczęliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej wraz z tamtejszymi parafianami oraz pielgrzymami. To malownicze, wyjątkowe miejsce, usytuowane w wąwozie wprawiło nas w niezwykłą, wyciszającą  atmosferę.

 
 

W sobotni poranek, 13 lutego, po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych, które głosił o. Piotr Matuszak OFMConv. – rektor WSD OO. Franciszkanów w Łodzi - Łagiewnikach, podczas Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński, alumni III roku przyjęli posługę laktoratu, alumni IV roku przyjęli posługę akolitatu, zaś Księża Diakoni zostali rozesłani do pracy w parafiach naszej archidiecezji: Diakon Łukasz Bardyszewski – parafia pw. św. Katarzyny w Kętrzynie; Diakon Janusz Gajdowski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie; Diakon Paweł Grzesiak – parafia pw. św. Jakuba w Olsztynie; Diakon Grzegorz Oleksik – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie; Diakon Andrzej Semerak – parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

 

 

Dnia 2 lutego 2016 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza święta. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ten był jednocześnie zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył abp Józef Górzyński – koadiutor Archidiecezji Warmińskiej.

 Centralny punkt Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej Archidiecezji Warmińskiej przypadł na niedzielę 24 stycznia. Tego dnia wspólnota seminaryjna wraz z licznymi wiernymi zgromadziła się w konkatedrze pw. św. Jakuba w Olsztynie na Mszy św. o godzinie 19:00, której przewodniczył ks. abp Józef Górzyński.