chwilowka

W Kościele powszechnym trwają właśnie obchody Wielkiej Nowenny Fatimskiej przed setną rocznicą objawień w Fatimie. Włączając się w to wielkie dzieło nasza wspólnota udała się na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie na olsztyńskie Pieczewo. W drzwiach świątyni przywitał nas gospodarz tego miejsca – Ks. Prał. Marian Matuszek, który każdego roku przyjmuje nas z wielką życzliwością. 

W dniach 26-29 września nasza wspólnota seminaryjna przeżyła rekolekcje. Jak każdego roku przed rozpoczęciem formacji i zajęć dydaktycznych pierwsze dni pobytu w seminarium poświęcamy na odprawienie ćwiczeń duchowych. W tym roku tematem przewodnim tego czasu były słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „chcemy ujrzeć Jezusa” (12,21). Rekolekcje poprowadził ojciec Adam Gęstwa OFMCap, dyrektor Szkoły dla Spowiedników. Ojciec Adam przez wiele lat zajmował się formacją współbraci w swoim zakonie. Obecnie przebywa w domu rekolekcyjnym Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Skomielnej Czarnej. Był to intensywny czas zasłuchania się w Słowo Boże i poszukiwania oblicza Jezusa. Wielu z nas z pewnością oczyma serca ujrzało swego Zbawiciela. 

 

Słowo Księdza Rektora przed Mszą św.

W liturgiczne Święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, z wielką radością i wdzięcznością Panu Bogu, gromadzimy się w Kościele seminaryjnym pw. Św. Józefa na Liturgicznej Inauguracji nowego, już 451, roku formacji w Warmińskim Seminarium Duchownym. Prosimy dziś Dobrego Boga, aby błogosławił całej wspólnocie seminaryjnej: alumnom, moderatorom, profesorom, pracownikom administracji i wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą i ofiarą.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Warmia, 19–25 lipca 2016

„Hosianum” gości pielgrzymów i wolontariuszy

udających się do Krakowa

W sobotę, 4 czerwca 2016 r., o godz. 9.00, Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński udzielił w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie święceń prezbiteratu 5. diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Święcenia przyjęli: Łukasz Karol Bardyszewski (pochodzący z parafii Lidzbark Welski, Wniebowzięcia NMP); Janusz Tadeusz Gajdowski (Bartoszyce, św. Jana Ew. i Matki Boskiej Częstochowskiej); Paweł Grzesiak (Braniewo, św. Katarzyny); Grzegorz Oleksik (Olsztyn, bł. Franciszki Siedliskiej); Andrzej Semerak (Frączki).