chwilowka

Sport to nieodłączny element seminaryjnej codzienności, nie tylko w Hosianum, ale też w wielu innych seminariach. Dzięki temu powstało wiele inicjatyw, mających umożliwić konkurowanie międzyseminaryjne, również na płaszczyźnie sportowej. Takim turniejem są między innymi Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej. 

26 lutego udaliśmy się do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej w Głotowie, na którego terenie znajduje się Kalwaria Warmińska. Po przywitaniu przez Ks. dra Marka Proszka – kustosza głotowskiego sanktuarium rozpoczęliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej wraz z tamtejszymi parafianami oraz pielgrzymami. To malownicze, wyjątkowe miejsce, usytuowane w wąwozie wprawiło nas w niezwykłą, wyciszającą  atmosferę.

 
 

W sobotni poranek, 13 lutego, po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych, które głosił o. Piotr Matuszak OFMConv. – rektor WSD OO. Franciszkanów w Łodzi - Łagiewnikach, podczas Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński, alumni III roku przyjęli posługę laktoratu, alumni IV roku przyjęli posługę akolitatu, zaś Księża Diakoni zostali rozesłani do pracy w parafiach naszej archidiecezji: Diakon Łukasz Bardyszewski – parafia pw. św. Katarzyny w Kętrzynie; Diakon Janusz Gajdowski – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Olsztynie; Diakon Paweł Grzesiak – parafia pw. św. Jakuba w Olsztynie; Diakon Grzegorz Oleksik – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie; Diakon Andrzej Semerak – parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

 

 

Dnia 2 lutego 2016 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza święta. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ten był jednocześnie zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył abp Józef Górzyński – koadiutor Archidiecezji Warmińskiej.