chwilowka

 Centralny punkt Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej Archidiecezji Warmińskiej przypadł na niedzielę 24 stycznia. Tego dnia wspólnota seminaryjna wraz z licznymi wiernymi zgromadziła się w konkatedrze pw. św. Jakuba w Olsztynie na Mszy św. o godzinie 19:00, której przewodniczył ks. abp Józef Górzyński.

„Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (por. 1 P 2, 9) – pod tym hasłem przebiega tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Tradycyjnie już w naszej Archidiecezji te spotkania modlitewne trwają przez cały miesiąc styczeń.

Zapraszamy do seminarium na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej klas ponadgimnazjalnych i studentów. Rozpoczęcie 27 grudnia o godz. 17.00, zakończenie 30 grudnia po obiedzie. Rekolekcje prowadzi ks. Wojciech Kotowicz – prefekt alumnów oraz Księża Diakoni. Na rekolekcje zgłaszamy się drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

 

Wspólnota „Hosianum” serdecznie zaprasza do seminarium na Spotkanie Bożonarodzeniowe Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Warmińskiej, które odbędzie się 28 grudnia 2015 roku (poniedziałek). W programie: 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem abpa Józefa Górzyńskiego, wspólny posiłek, gry i zabawy, kolędowanie.

 

 

Zwieńczeniem Jubileuszu 450-lecia naszego seminarium była uroczysta Msza święta, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce Arcybiskup Celestino Migliore. Poza naszą wspólnotą na Mszy obecni byli również księża – absolwenci Hosianum, którzy posługują nie tylko w naszej diecezji, ale też w elbląskiej i ełckiej, alumni i przełożeni Seminarium Księży Werbistów z Pieniężna oraz przyjaciele naszego seminarium.