chwilowka

 
 

Nową tradycją naszego seminarium jest pielgrzymka alumnów trzeciego roku do Bartoszyc, do miejsc związanych z bł. ks. Jerzym Popiełuszko. W niedzielę 8 listopada wraz z Księdzem Rektorem, jako nowoobłóczeni klerycy, udaliśmy się do parafii pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach. Tam o godz. 10.00 wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św.

Już w przyszłym roku, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Przedsmak tego wydarzenia mieliśmy 4 listopada, gdy do Olsztyna przybyły symbole ŚDM, czyli krzyż i ikona Matki Bożej Salus Pupuli Romani – Ocalenia Ludu Rzymskiego. Zostały one powitane na olsztyńskiej starówce przez Księdza Arcybiskupa Edmunda Piszcza.

Po powrocie z kilkudniowego pobytu w domu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, napełnieni nowymi siłami, udaliśmy się 3 listopada do Bazyliki konkatedralnej, aby wspólnie z prezbiterium warmińskim i parafianami modlić się w intencji zmarłych biskupów warmińskich oraz kanoników kapituły katedralnej.

We wtorek, 27 października, redakcja „Serca Warmii” oraz „Glorii FM” wraz z Księdzem Rektorem uczestniczyła w obchodach Olsztyńskich Dni Mediów w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Pana Mirosława Rogalskiego, redaktora Radia Olsztyn, który był jednym ze współtwórców audycji „Gloria FM” w 2002 roku.