chwilowka

Już w przyszłym roku, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Przedsmak tego wydarzenia mieliśmy 4 listopada, gdy do Olsztyna przybyły symbole ŚDM, czyli krzyż i ikona Matki Bożej Salus Pupuli Romani – Ocalenia Ludu Rzymskiego. Zostały one powitane na olsztyńskiej starówce przez Księdza Arcybiskupa Edmunda Piszcza.

Po powrocie z kilkudniowego pobytu w domu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, napełnieni nowymi siłami, udaliśmy się 3 listopada do Bazyliki konkatedralnej, aby wspólnie z prezbiterium warmińskim i parafianami modlić się w intencji zmarłych biskupów warmińskich oraz kanoników kapituły katedralnej.

We wtorek, 27 października, redakcja „Serca Warmii” oraz „Glorii FM” wraz z Księdzem Rektorem uczestniczyła w obchodach Olsztyńskich Dni Mediów w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Pana Mirosława Rogalskiego, redaktora Radia Olsztyn, który był jednym ze współtwórców audycji „Gloria FM” w 2002 roku.

Tradycyjnie już, 13 października, udaliśmy się na olsztyńskie Pieczewo do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, aby wziąć udział w ostatnim już w tym roku nabożeństwie fatimskim.

Nabożeństwa fatimskie, odprawiane w wielu parafiach i ośrodkach religijnych, są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa wypowiedziane w 1917 roku w Fatimie do trojga małych pastuszków.

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie może z dumą i radością powiedzieć, że rozpoczęła kolejny rok formacji. Rok nie byle jaki, bo wpisujący się w obchody 450-lecia naszego seminarium.