chwilowka

Dni od 14 do 17 maja wyglądały inaczej niż zwykle. W czwartkowe popołudnie wyruszyliśmy pociągiem z Olsztyna, a naszym celem był Gdańsk. Zamieszkaliśmy przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej na Chełmie. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą, podczas której modliliśmy się o nowe powołania do naszego seminarium.

 

Kolejny Dzień Wdzięczności – Dzień Otwartych Drzwi w „Hosianum” już za nami. Dzień pełen wrażeń, emocji i wielu atrakcji. Jest on wyrazem podziękowań, które składamy Panu Bogu za nasze seminarium oraz za nowe powołania kapłańskie. Tego dnia dziękujemy również za wszelką pomoc, którą otrzymujemy od naszych Dobroczyńców, zarówno modlitewną jak i materialną. 

1 maja jest dniem, w którym Kościół wspomina św. Józefa Rzemieślnika. To właśnie On jest patronem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, dlatego też tradycyjnie udaliśmy się do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, aby wspólnie z nimi świętować. Oprócz naszej wspólnoty przyjechali także alumni z Seminarium w Ełku.

 
 
 
 

Dnia 18 kwietnia alumni roku I wraz z Księdzem Rektorem udali się do Sanktuarium  Maryjnego w Świętej Lipce, leżącej na dnie malowniczej doliny. Seminarzyści mieli okazję podziwiać piękno kościoła, jak i okazałość obejścia krużgankowego i klasztoru Jezuitów, stanowiących jeden z najważniejszych zabytków barokowych w Polsce. Krótką, ale jakże treściwą historię sanktuarium przybliżył nam o. Józef. Alumni wysłuchali również koncertu organowego zrealizowanego przez Siostrę Katarzynkę. Organy wykonane w XVIII w. przez organmistrza z Królewca Jana Mosengela od początku ich istnienia wzbudzają podziw i zafascynowanie.