chwilowka

Ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem to tradycyjnie dzień, kiedy uczestniczymy w  Drodze Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nabożeństwo rozpoczęło się w konkatedrze św. Jakuba, a zakończyło na olsztyńskiej starówce.

W jubileuszowym roku 450- lecia Seminarium Duchownego "Hosianum" nasza wspólnota przeżywa szereg ważnych uroczystości. Szczytem obchodów tej rocznicy było uroczyste poświęcenie kościoła seminaryjnego, które przeżywaliśmy w sobotę, 21 marca. 

 

„Chcę Drogą Krzyżową z Tobą kroczyć wraz i stanąć pod Krzyżem, bo już przyszedł czas”

Jak co roku w połowie Wielkiego Postu nasza wspólnota seminaryjna udała się do Głotowa – Kalwarii Północy , aby wspólnie z pielgrzymami i parafianami głotowskiej parafii odbyć Drogę Krzyżową. Tegoroczne rozważania przygotował alumn roku piątego akolita Łukasz Bardyszewski. 

W piątek, 6 lutego, Alumni Roku I wraz z Księdzem Rektorem Pawłem Rabczyńskim udali się do Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku. Jednym z celów łosiery było zwiedzanie głównego kościoła na Warmii oraz przybliżenie historii diecezji i odwiedzanego obiektu. W niezwykły i szczegółowy sposób Pan Zakrystianin Tadeusz pokazał nam wnętrze Bazyliki, które oczarowało każdego z nas. Przedstawiona nam historia pozwoliła na chwilę zatopić się w obłokach wyobraźni i prześledzić jakże fascynującą przeszłość.