chwilowka

1 maja jest dniem, w którym Kościół wspomina św. Józefa Rzemieślnika. To właśnie On jest patronem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, dlatego też tradycyjnie udaliśmy się do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, aby wspólnie z nimi świętować. Oprócz naszej wspólnoty przyjechali także alumni z Seminarium w Ełku.

 
 
 
 

Dnia 18 kwietnia alumni roku I wraz z Księdzem Rektorem udali się do Sanktuarium  Maryjnego w Świętej Lipce, leżącej na dnie malowniczej doliny. Seminarzyści mieli okazję podziwiać piękno kościoła, jak i okazałość obejścia krużgankowego i klasztoru Jezuitów, stanowiących jeden z najważniejszych zabytków barokowych w Polsce. Krótką, ale jakże treściwą historię sanktuarium przybliżył nam o. Józef. Alumni wysłuchali również koncertu organowego zrealizowanego przez Siostrę Katarzynkę. Organy wykonane w XVIII w. przez organmistrza z Królewca Jana Mosengela od początku ich istnienia wzbudzają podziw i zafascynowanie.

Jeszcze zastanawiamy  się nad wielką tajemnicą piątkowej śmierci Jezusa na krzyżu, jeszcze przeżywamy wielkie misteria Wigilii Paschalnej, a już następuje niedzielny poranek. Dzwony wzywają nas na jedną z najradośniejszych Liturgii w roku – Mszę Rezurekcyjną.